вівторок, 21 лютого 2017 р.

Дергач Леонід Валентинович

Дергач Леонід Валентинович (24 березня 1979 року, село Зарожани Хотинський район Чернівецька область - 1 лютого 2017 року поблизу міста Авдіївка Донецька область) - лейтенант, командир 9-ї механізованої роти 3-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади.

Загинув близько 8:00 на ротному опорному пункті у промзоні міста Авдіївка (Донецька область) від отриманих поранень не сумісних з життям, внаслідок артилерійського обстрілу російсько-терористичними військами з РСЗВ БМ-21 «Град». Позивний «Академік».

2000 року закінчив Національну академію внутрішніх справ України. Працював в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю УМВС у Чернівецькій області. З 2006 року — доцент кафедри правосуддя юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Кандидат юридичний наук, завідував юридичною клінікою (безкоштовна юридична допомога).

На фронт пішов на початку 2015 року за мобілізацією, призначений помічником гранатометника. З березня 2015 по червень 2016 та з жовтня 2016 по лютий 2017 виконував бойові завдання в зоні АТО. У званні лейтенанта командував взводом, згодом став в.о. командира 9-ї роти. Воював у районі Волновахи (Петрівське, Біла Кам'янка, Нова Ласпа), Верхньоторецького, Горлівки. Останнім часом на передовій навчав молодих бійців, які прибували в зону АТО. Наприкінці січня підрозділ було переведено в Авдіївку. За бойові заслуги командування неодноразово представляло Леоніда Дергача до державних нагород.

Про Леоніда сюжет на телебаченні, знятий ще за його життя:Залишились батьки, дружина та двоє синів.

3 лютого 2017 року з Леонідом прощались на Майдані Незалежності в Києві (відео), 4-го - у Чернівцях. Похований в рідному селі Зарожани Хотинського району.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар